Vasario 6 diena minima kaip „Tarptautinė saugesnio interneto diena“. Nusikaltimų elektroninėje erdvėje prevencija, atskleidimas ir tyrimas yra viena iš prioritetinių Lietuvos policijos veiklos sričių.

Šalies mastu reguliariai vykdomų policijos operacijų rezultatai rodo, kad išlieka vaikų seksualinio išnaudojimo internete ir vaikų seksualinio išnaudojimo medžiagos platinimo internete grėsmė. Vieni nusikaltimus planuojantys ir darantys asmenys nusikaltimų aukų ieško tikslingai, kiti – atsitiktinai, dar kiti, gerai išmanantys kompiuteriją, pasinaudoja kompiuterių, sistemų saugumo spragomis ir pan.

Šiuo metu vis aiškiau pastebima tendencija, jog minėto ar susijusio pobūdžio nusikalstamas veikas Lietuvoje vykdantys asmenys veikia ne pavieniui, o gerai organizuotose grupėse kartu su įvairiose pasaulio šalyse esančiais bendrininkais.

Policija dar kartą primena niekada pernelyg nepasitikėti nepažįstamais ar menkai pažįstamais asmenimis internetinėje erdvėje bei pataria, esant bet kokiems įtarimams, nebijoti kreiptis į suaugusiuosius ir į policiją.

NEPRARASKITE BUDRUMO- BŪKITE SAUGŪS!

Vilkaviškio rajono policija.

Vaizdo įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=XQDO9X6LbZI

Lietuvos Policijos informacija apie Tarptautinę saugesnio interneto dieną